Jste zde

Naše akce

Jordánský maraton

Letošní 5. ročník plaveckého závodu Jordánský maratón plavali sportovci našeho spolku. Účast byla skromnější, ale důležitá. Adam zkusil svůj první závod v otevřené vodě. Jak se v cíli vyjádřil, v bazénu je to jednodušší. Začal na trati 1 km, který zdolal za 28:48 minut na čtvrtém místě mezi muži. 

Další tratí, kterou plaval člen spolku byl závod na 5km. Max to zvládl za 1:27:07 hodiny také na čtvrtém místě.

Děkujeme organizátorům a partnerům spolku, vážíme si Vaší vstřícnosti a podpory.

Tags: 

Czechman 2022

Letní sezóna byla zahájena plaveckými tréninky v otevřené vodě a běháním. První triatlon v Poděbradech nevyšel z důvodu nemoci a tak jako první si naši kluci dali rovnou Czechmana, který se jezdí na distancích 1,9 - 90 - 20. Velký záběr.

Ondra s Markem a Václav s Martinem se s celkovými 111,90 km porvali více než parádně. Ondra byl v cíli za 4:57:00 a Vašek těsně za ním za 5:02:44. Pomyslný klobouk dolu!

Velký dík patří CZECHMAN za velmi vstřícný přístup k účasti hendikepovaných na této akci. 

Tags: 

Vltava Run

Vltava Run je stálicí v kalendáři sportovních akcí pro tým pod hlavičkou Nadace Leontinka. Nonstop závod štafet dlouhý 360 km ze Šumavy do Prahy je prověrkou nejem jednotlivců ale i týmů samotných. Je to 36 hodin v omezeném prostředí a úzkém kolektivu. Ale dali jsme to, i letos! Příznivé podmínky, známá trasa, start v sobotu 14.5. v 04:30 a následný doběh do cíle v Praze na Hamru v neděli v 19:33 a spousta zážitků stálo za ten částečný diskomfort.

Tak zase za rok! 

Tags: 

Alpina Cup 2022

19. června ve sportovním centru Oáza se konal 27. ročník soutěže ve zvukové střelbě. Ve velice náročných podmínkách (venkovní teplota 38 stupňů) všech 30 střelců předvedlo solidní výkony a organizace byla bez závad. Výsledky udělaly radost zejména členům oddílu ASK Lovosice, kteří se na stupních vítězů moc často nevyskytují a "pobrali" všechna první místa.

Tags: 

4. otevřené mistrovství ČR v parabiatlonu

Po roční přestávce nastal správný čas na v pořadí již 4. otevřené mistrovství ČR v parabiatlonu. Ve spolupráci s ČSZPS jsme pozvali závodníky se jejich traséry a fanoušky na sobotu 26.2.2022 do Harrachova. Kouzelný biatlonový stadión harrachovského biatlonového klubu byl perfektně připravený panem Kožíškem a to i přes ne úplně ideální sněhové podmínky. Celkem 13 závodníků odstartovalo na 1,2km dlouhý okruh. Tento absolvovali tři krát se dvěmi zastávkami na střelnici. Nástrahy trati včetně riskantního sjezdu na stadion zvládli všichni účastníci bez jakých koliv problémů!

Tags: 

Zimní akce 2021 – 2022

Dá se říct, že zima 2021 – 2022 byla relativně štědrá aspoň co se týče možností, které jsme využili k našim akcím. Nebylo jich málo. Některé, kdy nám především přálo počasí, se povedly. Některé jsme museli z různých důvodů, ať už problémy s dopravou, či ubytováním, zrušit.
Prví dvě akce se konaly ještě v prosinci 2021. Jednalo se o to pravidelná zimní soustředění zrakově postižené žáky a studenty základních, případně středních škol z celé ČR.

Tags: 

Poděbradský triatlon 2020

Poslední naší letošní letní akcí byl triatlon v dalším lázeňském městě v Poděbradech. Vinou pandemie závod odložený z normálního červnového termínu odložený na září. Krásné brzo podzimní počasí, spousta návštěvníků areálu a stejný počet závodníků všech věkových kategorií, to byly podmínky neděle 13.9.2020.

HAMRMAN 2020

V letošním naprosto šíleném roce je zajímavých sportovních akcí jako šafránu. Jedna z nich se konala v Hamru na Jezeře. Malebné místo, výborné počasí, super organizace, jednoduše radost! Tři členové spolku si otestovali nejen svoji vytrvalost ale i kondici svých trasérů.   

Největší odvahu měl Vašek Svoboda s Martinem Gablou. Společně si dali "půlku": 1,9 km plavání, 90 km na tandemu a závěrečných 21 km běhu. Jak se Vašek vyjádřil bylo to dlouhé. Čas v cíli 5:31:11 hodiny a celkově 110 místo v kategorii mužů. Opravdu dlouhý závod.

Jordánský maratón

Sobota 18.7.2020, město Tábor, rybník Jordán, 1000 m, 3000 m, 5000 m: to jsou základní údaje krásné akce, které jsme se v krátkém mezidobí povolených sportovních aktivit během roku 2020 zúčastnili.

Plavání v otevřené vodě je náročná disciplína pro vidící plavce, orientace je pokaždé klíč k dobrému výsledku. Nejde pouze o hlídání si svého parťáka ale i o co možná nejpřímější směr plavání. Každý metr uplavaný navíc se v konečném důsledku projeví na výsledku. 

Alpina Cup 2020

Sport v době celosvětového boje s koronavirem byl odsunut až na poslední z posledních kolejí. Je to pochopitelné a všechno trápení jednou skončí a tak i čekání na soutěžení skončilo. Letošní střelecké závody Alpina Cup 2020 se uskutečnil 27.6. 2020 netradičně v prostorech hotelu TJ Chodov v Praze. Letos se z důvodu omezených možností cestování nezúčastnili zahraniční soupeři. I přes tento fakt byla účast velmi pěkná.

Jednotlivé kategorie vyhráli reprezentanti SK Handicap Zlín: v ženách Eva Macháčková, v mužích Milan Hradil a soutěž smíšených dvojic Helena a Milan Hradilovi.

Stránky