Jste zde

Zakladatelé

MaximMaxim Čambor – předseda výboru spolku, statutární zástupce. Občanským povoláním ekonom. Aktivně se věnuje sportu se zrakově postiženými jako trasér na běžkách a pilot na tandemovém kole. Bývalý profesionální plavec a trenér, několikanásobný mistr Československa v soutěži družstev a ve štafetách, držitel mnoha titulů na republikových mistrovstvích ČSR a SSR. Věnuje se také výuce plavání nevidomých. Aktivní golfista, do budoucna připravuje v rámci aktivit z. s. zapojení nevidomých do golfového sportu. Žije v Praze.

 

MagdaMagdalena Nováčková – místopředsedkyně výboru, statutární zástupce. Koordinátorka projektů, organizátorka, produkční a fundraiser. V rámci “Jeden na jednoho” zajišťuje především produkci zahraničních akcí, PR, web a grantové žádosti. Sport s nevidomými je jejím hlavním koníčkem. Pracuje v neziskovém sektoru a žije v Praze.

 

 

IvoIvo Haničinec – člen výboru. Od mládí všestranný sportovec, především lyžař, běžec a cyklista. V 90. letech působil jako trasér a trenér reprezentace ČSFR a následně ČR zrakově postižených lyžařů. S nevidomým běžkařem a biatlonistou Markem Šimíčkem se umístil na 6. místě v biatlonu na paralympiádě v Lillehammeru a dále spolu získali řadu titulů na republikových mistrovstvích a ME. Nadále pokračuje v aktivním sportování s nevidomými, které také trénuje. Žije u Luhačovic ve Zlínském kraji.

 

MarekMarek Šimíček – člen výboru. Nevidomý sportovec, bývalý reprezentant ČSFR a ČR v běžeckém lyžování a v biatlonu. Stále aktivně sportuje a závodí. Vedle zimních sportů je také aktivní běžec, pravidelně se zúčastňuje maratonů a dalších běžeckých závodů. V nedávné době začal i s triatlonem. Žije u Prostějova.