Jste zde

Ridderrennet 2017 aneb norský deník VII-VIII

Česká výprava Ridderrennet 2017

Nastává sobota 1. dubna, vrchol celého týdne, kdy se koná Ridderuka, nejdůležitější ze všech závodů. Ani ne tak svou obtížností, ale svým symbolickým významem. Dnes totiž závodí opravdu všichni, i ti s nejtěžšími tělesnými handicapy. I ti, kteří celý týden jen v rámci svých omezených možností trénovali, ale na závod si netroufli. Právě pro sportovce s nejvážnějšími postiženími nezáleží na výkonnosti, ale na schopnosti překonat sám sebe. Stojící a chodící závodníci jedou jednotnou distanci 4 km. Sedící absolvují poloviční, dvoukilometrovou vzdálenost. Naši sportovci se umísťují opět skvěle, ale důležitá je celková atmosféra a sounáležitý duch této akce. Je to prostě radostné vyvrcholení veškerého našeho snažení během tohoto mimořádného týdne. Honza Bošek ve své kategorii opět vítězí a Vašek Svoboda získává druhé místo. Eva Lesová má také zlato.

Odpoledne se věnujeme nákupům potravin, suvenýrů a následně přípravě slavnostní večeře. Čeká nás roastbeef s brambůrky a výborné červené víno. Dnes výjimečně i dezert. Poté se přesouváme na slavnostní vyhlášení výsledků. Nakonec trochu popíjíme a slavíme. 

Neděle 2. dubna. Ráno rychlé balení a vyklízení chat. Poté transport bagáže k autobusu. Pak nás čeká tříhodinová cesta na letiště v Oslo. A tam opět dlouhé čekání na letadlo, které s námi odstartuje až v půl osmé večer. Na Ruzyni přistáváme půl desáté. Je to za námi. 

Na závěr poděkování partnerům, bez kterých by se tento projekt nedal skutečnit: Nadace Charty 77 (Konto Bariéry), Nadační fond Českého rozhlasu Světluška, Nadace Leontinka, Microtech CZ s.r.o., ČEPS, a.s.,  SCS Software s.r.o., Maron CZ s.r.o..