Jizerská padesátka - virtuální závod na 25 a 50km

Pomalu se blíží konec roku 2021. Rok velmi zvláštní. Spousta různých omezení a překážek. Na druhé straně očekávání, že to přece takto nemůže být věčně! Plány jsme měli velké, vlastně stejně jako každý z předcházející letech existence spolku. Na konec jen některé se nám podařilo dotáhnout a zrealizovat.

Výroční zpráva spolku Jeden na jednoho za rok 2019

Výroční zprávu spolku za rok 2019 přinášíme zde.

Tags:

Poděbradský triatlon 2020

Poslední naší letošní letní akcí byl triatlon v dalším lázeňském městě v Poděbradech. Vinou pandemie závod odložený z normálního červnového termínu odložený na září. Krásné brzo podzimní počasí, spousta návštěvníků areálu a stejný počet závodníků všech věkových kategorií, to byly podmínky neděle 13.9.2020.

HAMRMAN 2020

V letošním naprosto šíleném roce je zajímavých sportovních akcí jako šafránu. Jedna z nich se konala v Hamru na Jezeře. Malebné místo, výborné počasí, super organizace, jednoduše radost! Tři členové spolku si otestovali nejen svoji vytrvalost ale i kondici svých trasérů.

Největší odvahu měl Vašek Svoboda s Martinem Gablou. Společně si dali "půlku": 1,9 km plavání, 90 km na tandemu a závěrečných 21 km běhu. Jak se Vašek vyjádřil bylo to dlouhé. Čas v cíli 5:31:11 hodiny a celkově 110 místo v kategorii mužů. Opravdu dlouhý závod.

Jordánský maratón

Sobota 18.7.2020, město Tábor, rybník Jordán, 1000 m, 3000 m, 5000 m: to jsou základní údaje krásné akce, které jsme se v krátkém mezidobí povolených sportovních aktivit během roku 2020 zúčastnili.

Plavání v otevřené vodě je náročná disciplína pro vidící plavce, orientace je pokaždé klíč k dobrému výsledku. Nejde pouze o hlídání si svého parťáka ale i o co možná nejpřímější směr plavání. Každý metr uplavaný navíc se v konečném důsledku projeví na výsledku.

Alpina Cup 2020

Sport v době celosvětového boje s koronavirem byl odsunut až na poslední z posledních kolejí. Je to pochopitelné a všechno trápení jednou skončí a tak i čekání na soutěžení skončilo. Letošní střelecké závody Alpina Cup 2020 se uskutečnil 27.6. 2020 netradičně v prostorech hotelu TJ Chodov v Praze. Letos se z důvodu omezených možností cestování nezúčastnili zahraniční soupeři. I přes tento fakt byla účast velmi pěkná.

Jednotlivé kategorie vyhráli reprezentanti SK Handicap Zlín: v ženách Eva Macháčková, v mužích Milan Hradil a soutěž smíšených dvojic Helena a Milan Hradilovi.

Swimrun Orlík 2020

Czech Swomrun Tour je seriál úplně nového závodu kombinujícího plavání a běh. Tyto dvě disciplíny se pravidelně střídají. Výsledkem je skutečnost, že závodním plave a běží ve stejném oblečení a obutí. Je to, dá se říct, extrémní, skoro adrenalínový sport. Závodí jednotlivci případně týmy, v našem případě dvojice, přesně podle našeho "jeden na jednoho".

3. otevřené mistrovství ČR v parabiatlonu

Akce: 3. otevřené mistrovství ČR v parabiatlonu

Datum: 25.1.2020

Zimní příprava 2020

Vypadá to, že klimatické změny jsou víc a víc citelné. Dlouhé měsíce jsme se těšili na zimu, sníh a naše běžkařské akce a výsledek? Boj, těžký boj, hledání, kam jet za sněhem. Sněhu je málo, všude kam se podíváme, teplé počasí ani neumožňuje výrobu technického sněhu... Jedním slovem, náročné. Ano, náročné, ale ani to nás neodradilo a první tři lednové víkendy jsme, sice v omezené míře, strávili na sněhu. Stopy přes veškerou snahu Jizerské OPS byly mělké, hodně vymydlené a klikaté do všech světových stran.