Jste zde

Ridderrennet 2017 aneb norský deník IV-VI

Oběd s panem radou
V cíli biatlonového závodu
Atmosféra na sjezdovce
Lyžaři na monoski
S Honzou po závodě v obřím slalomu

Středa 29. března 2017. Dnes se děje hned několik důležitých věcí. Jednak se koná biatlonový závod, kterého se zúčastní všichni naši sportovci. Další podstatnou událostí je návštěva velvyslaneckého rady z českého velvyslanectví v Oslo. V půl desáté nás přijíždí pozdravit pan Josef Smyček. Sledujeme spolu start biatlonového závodu. Pan rada se zdraví se všemi českými účastníky. Naštěstí neděláme ostudu, Honza Bošek a Eva Lesová získávají ve své kategorii zlato. Marek Šimíček obhájil stříbro. Odpoledne se s Honzou Boškem poprvé věnuji sjezdování na kopci Olahill. Večeříme špagety carbonara. Byl to pěkný den.

Čtvrtek 30. března 2017. Muži běží závod 8 km a ženy 4 km. Od rána chumelí. Husté sněžení celý den a je to mokrý, těžký sníh. Eva a Honza opět získávají zlato ve své kategorii. Václav Svoboda má stříbro. Marek Šimíček se umístil na 4. místě a Ivo Budil na 6. místě. Možná naší medailovou smrští trochu naštveme Nory. Odpoledne se s Honzou již podruhé věnuji sjezdování. Sníh je kvůli vytrvalému sněžení a vysoké teplotě pomalý a těžký. Večeříme kuřecí kari.

Pátek  31. března 2017. Dnes mají běžkaři oddychový den. Honzu Boška a mne však čeká závod v obřím slalomu na Olahillu. Den je pojat ve veselém duchu. Na sjezdovce je živá a pohodová atmosféra. Hraje kapela a vojáci připravují barbecue s hamurgery. My s Honzou jsme jako jediní kapku nervózní. Vše však dopadne dobře. Získáváme stříbro v obřím slalomu a Honza má velikou radost. Den uzavřeme gratinovanými brambory, dobrým vínem a pohodovým posezením.

Zapsala: Magda