Jste zde

Parabiatlonový závod v Praze

Nejen rakouský Hochfilzen žije v těchto dnech biatlonem. Také pražská Chuchle ožila v neděli 12.2.2017 tímto napínavým sportem. Konal se historicky první pražský parabiatlonový závod. Celkem 5 zrakově postižených sportovců se spolu se svými traséry postavilo na start 3 kilometrového závodu v chuchelském Skiparku. Byla to první ostrá prověrka výkonnost, na kterou jsme se všichni připravovali. Pořadatelé z agentury SportGroup pro nás na upraveném okruhu připravili dobré podmíky, které všichni aktéři patřičně využili. 

Vitězem se stal Marek Šimíček v čase 15:47 minut před Vaškem Svobodou, Adamem Samcem. Ivo Budilem. V ženské kategorii soutěžila pouze jedna závodnice, Eva Lesová, která doběhla do cíle v čase 18:18 minut.

Chtěli bychom tímto závodem vytvořit novou tradici a doufáme, že v příštích letech budeme moci na letošní premieru navázat.

Děkujeme našim partnerům: Nadace Leontinka, Nadační fond Českého rozhlasu Světluškaspolečnostem Microtech CZ s.r.o., Maron CZ s.r.o., Securitas CR s.r.o. a SCS Software s.r.o. Foto: pan Ladislav Adámek