Jste zde

Listopadové akce

Kolbenka

V průběhu listopadu jsme se zúčastnili tří akcí, na kterých zrakově postižení trénovali zvukovou střelbu.

Ve spolupráci s Nadací Leontinka jsme v pátek 11.11. spolu se zrakově postiženými dětmi oslavili Den nevidomých ve Freestyle Kolbenka v pražských Vysočanech. V průběhu dopoledne si slabozraké a nevidomé děti z různých koutů ČR vyzkoušely jízdu na speciálních lyžařských trenažérech a střelbu ze zvukové pušky. Akce se zúčastnilo celkem devět dětí ve věku od 9 do 16 let s různým stupněm zrakového postižení, od slabozrakých až po prakticky nevidomé a mohli si i s jejich rodiči nebo zástupci vedení Freestyle Kolbenka vyzkoušet, jak obtížné je trefit terč se zavřenýma očima jen podle sluchu.

Hned následující den jsme přijali pozvání na akci "Den s TJ Zora", který naši přátelé pořádali u příležitosti Dne nevidomých. Všichni účastníci si mohli zahrát goalballový turnaj a také otestovat svoje dovednosti "v míření ušima" při střelbě ze zvukové pušky.

25.11. jsme navštívili ZŠ Lazaretní v Plzni. Plzeňáci zahájili přípravu na zimní sezónu a toto páteční odpoledne věnovali nácviku biatlonové střelby, protože již v prosinci je čekají první závody.