Jste zde

Poděbradský triatlon 2020

Poslední naší letošní letní akcí byl triatlon v dalším lázeňském městě v Poděbradech. Vinou pandemie závod odložený z normálního červnového termínu odložený na září. Krásné brzo podzimní počasí, spousta návštěvníků areálu a stejný počet závodníků všech věkových kategorií, to byly podmínky neděle 13.9.2020.

Plavání na 750 m v poděbradském Jezeře, 30 km cyklo jízdy v okolí lázní a konečných 7 km běhu. To jsou nestandardní distance poděbradského triatlonu. Martina Policarová se svým trasérem Tomášem Trnkou a neúnavný Václav Svoboda s Petrem Skuhrovským se spolu se stovkou dalších hobíků vydali do závodu. Relativně rovinatý terén by se mohl jevit jako jednoduchá záležitost ale to jen do momentu než začně pofukovat větřík. Jak je známo ten vždy pofukuje v protisměru, vždy! Ve vodě to není až takový problém, cyklistická část a běh už jsou citlivější na tento přírodní jev. První závodníci dorazili do cíle po necelé hodině a půl. Václavovi ukázala časomíra čas 1:40:51 hod a 39. místo v kategorii mužů. Martině to trvalo trošku déle ale i ona proběhla cílem v čase 2:03:48 hod jako 19. v kategorii žen. GRATULUJEME!

Jak víme se zdravotní situace v ČR opět zhoršila a tak se naše sportovní aktivity úplně zastavily. Jsme rádi, že se nám podařilo uspořádat aspoň to málo, čeho jsme se zúčastnili. Děkujeme našim partnerům Nadace Leontinka, SCS Software, Maron CZ, Et netera.