Jste zde

Zahájení letních aktivit

Letní akce roku 2019 budou po celou dobu doprovázeny, trochu nešťastně, spoustou termínových kolizí. Tyto souvisí s přípravou české reprezentace na goalballové mistrovství Evropy. Klukům samozřejmě přejeme úspěch!!

První skutečně letní akcí byl triatlon ve středočeské Příbrami. Rekreační areál Nového rybníku je krásným a bezpečným místem na pořádání podobných závodů. Krásný letní den v sobotu 8.6.2019 využily Eva Lesová se svou trasérkou Aničkou Hráchovou na klasický olympijský triatlon. Pro Evu se jednalo o vůbec první a hlavně úspěšný pokus absolvovat 1,5km plavání, 40km na tandemovém kole a 10km běhu. Anička je zkušenou závodnicí a povedlo se jí Evu provést všemi nástrahami a krizemi závodu. Výsledný čas 3:28:39 hod. Celkové výsledky kategorie žen jsou zde.

Týden poté (v sobotu 15.6.) se náš tým zůčastnil krásného ITC triatlonu v areálu račického veslařského kanálu. Agentura SportGroup.cz uspořádala již 14. ročník závodu pro všechny sportovní nadšence všech věkových kategorií. Plánované tři dvojice reprezentující náš spolek se bohužel dva dny před závodem scrvkly na dvě. Marek Šimíček si během tréninku nepěkně poranil kotník a bylo po jeho účasti.

Závod nakonec absolvovaly 11-ti letá Ema Radoňová a v kategorii žen Martina Policarová. Pro Emu s trasérkou Anetou Větrovskou to byl první společný triatlon. Tratě 200m plavání, 5km na kole a 1km běhu zvládly za 21:53 min. Martina si společně s Tomášem Trnkou dali 750m ve vodě, 20km na kole a 5km běhu. V cíli byli za 1:50:13 hodiny. Kompletní výsledky můžete najít zde.

 Děkujeme Nadaci Leontinka za zapůjčení tandemových kol pořízených z příspěvků z EPP - Pomáhej Pohybem Nadace ČEZ. Rovněž děkujeme za podporu našich aktivit společnostem Maron CZ a Etnetera, a.s.