Jste zde

Mistrovství ČR v parabiatlonu

Harrachovský biatlonový stadión na Novém Světě byl již podruhé místem konání mistrovství České republiky v parabiatlonu, které náš spolek spolupořádá společně s Českým svazem zrakově postižených sportovců. Letošní zima připravila výborné podmínky na přípravu, a tak jsme se těšili na hezké souboje a dobré výsledky. Chřipková epidemie však výrazně zredukovala počet účastníků a povětrnostní podmínky ovlivnily průběh závodů. Na startu bylo 10 zrakově postižených lyžařů, někteří se svými traséry a někteří se rozhodli závodit sami.

Na sobotu a neděli 23. a 24. února 2019 připravil pan Kožíšek z harrachovského biatlonového klubu tratě pro závodníky, jak nejlépe mu to povětrnostní podmínky dovolily. Jeho úkol byl nesmírně složitý. Přes den teploty vystoupaly nad nulu, v několika případech i s deštěm, a naopak v noci přišel mráz. Vzhledem k zmrzlým stopám a nebezpečné sjezdové části okruhu rozhodl technický komisař změnit trasy a délky závodů.

V sobotu 23. února 2019 se konal sprint. Soutěž mužů vyhrál Jan Bošek s trasérem Zbyňkem Hrašem a obhájil svůj titul z loňského roku. Na druhém místě se umístil s větším odstupem Ivo Budil (trasér Petr Muller) a třetí skončil Marek Kříž. V ženské kategorii i přes nepříjemný pád v druhém kole vyhrála Eva Lesová (trasérka Vendy Škodová), druhá doběhla Terézie Hřídelová. Na třetím místě skončila Martina Policarová (trasér Tomáš Trnka).

Neděle 24.2.2019 žádné zlepšení z pohledu počasí bohužel nepřinesla. Vedení závodů proto rozhodlo o další úpravě programu, a tak se jel super sprint. Nejrychlejší ženou byla Terézie Hřídelová. Na druhém místě skončila Ema Radoňová, nejmladší účastnice mistrovství a velké překvapení. Třetí, stejně jako v sobotu, Martina Policarová (trasér Tomáš Trnka).  Závod mužů dopadl výsledkově stejně jako v sobotu. První Jan Bošek (trasér Zbyněk Hraše), druhý Ivo Budil se svým „dvorním“ trasérem Petrem Mullerem a třetí Marek Kříž.