Jste zde

1. mistrovství ČR v biatlonu a běžeckém lyžování

Víkend 24. a 25.února 2018 byl arkticky chladný. Denní teploty -11 stupňů, chvílemi nepříjemný vítr, chvílemi sluníčko prodírající se mezi mraky a útulný harrachovský biatlonový stadion byly kulisami historicky prvního mistrovství ČR v biatlonu a běžeckém lyžování zrakově postižených.

Spolek Jeden na jednoho a Český svaz zrakově postižených sportovců společně připravili biatlonový sprint na 3 x 2,5km a závod na 10km klasicky. Této premiérové akce se účastnilo 9 párů hendikepovaných sportovců se svými traséry. Obě soutěže se konaly na 2500 metrů dlouhém okruhu, který byl pro nás pečlivě připraven panem Petrem Kožíškem z SKP Harrachov. Pan Kožíšek nám rovnež umožnil využití šatny, která pomohla vše aktérům strávit čas čekání ve vyhřáté místnosti. Velmi si toho ceníme. Děkujeme!

Sobota byla věnována biatlonovému klání. V dopoledne měli všichni sportovci možnost seznámit se s trasou a vyzkoušel si střelbu ze zvukové pušky. V poledne to vypulko naostro, první oficiální biatlonový závod zrakově postižených v České republice byl odstartován. Po necelé hodině a půl bylo jasno:

1. místo - Jan Bošek 39:01

2. místo - Václav Svoboda 45:32

3. místo - Ivo Budil 49:01

Vloženou soutěž o nejlepšího biatlonového střelce vyhrál talentovaný Lukáš Feifer s výsledkem 7/10.

Nedělní ráno bylo víc než chladné. Teploměr po příchodu na stadion ukazoval -15 stupňů a tak se všichni shromáždili v šatně, kde proběhlo losování a příprava lyží. Mezi tím se venkovní teplota vyšplhala na "přijatelných" -11 a závod mohl být odstartován. Následně to už bylo ráz na ráz, ani jsme se nenadáli a bylo po závodě. Výsledky se nápadně podobaly sobotním:

1. místo Jan Bošek 42:00

2. místo Václav Svoboda 42:48

3. místo Ivo Budil 54:54

První ofiaciální závody se povedil, všichni účastníci byli s organizací spokojeni. Jak se říká, "Sláva vítězům a čest poraženým!"

Děkujeme aktivním účastníkům mistrovství Honzovi, Vaškovi, Ivovi, Lubošovi, Lukáši, Jiřímu, Tomášovi, Zdeňkovi a Adamovi, dále prezidentovi ČSZPS panu Zdeňku Barlokovi, panu Petru Kožíškovi z SKP Harrachov, trasérům - Petrovi, Mirkovi, Gábině, Radce, Ondrovi, Jiřímu, rozhodčím Petře a Maximovi a samozřejmě fotografce Aničce za krásné úžasné momentky.