Jste zde

Čtvrtý sportovní víkend

Nelze říct, že by letošní zima byla vstřícná zimním hrátkám ale nadšení členové Jeden na jednoho využívají každou možnost ke svým sněhovým aktivitám. V šestém týdnu 2018 jsme připravili dvě akce, kterých se zúčastnili dvě desítky hendikepovaných osob.

Prvním byl biatlonový den pro žáky Základní školy Lazaretní z Plzně. Celkem 15 žáků jsme navštívili během jejich týdenního pobytu ve Smržovce. Účastníci si nejdřív vyzkoušeli střelbu v příjemných podmínkách společenské místnosti a následující den již všichni soutěžili na sněhu. Sprint biatlon na krátkém okruhu nakonec pro sebe rozhodl talentovaný Vilém Včala.

Druhou akcí byla příprava na blížící se Jizerskou 50. Během víkendu 10. a 11.února absolvovala skupina 5 sportovců, kteří pojedou různé závody J50 a jejich traséři, 43 kilometrů na české i polské straně Jizerských hor. Všichni byli nadšeni kvalitou stop, které nádherně vedli lyže a tak příprava byla skutečně vynikající. Obdivuhodný výkon předvedl vodící pes Iva Budila Runa, který uběhl každičký metr, včetně těch sjezdových.  Držte nám palce!

Děkujeme našim partnerům panu Daliborovi Tužinčinovi, společnostem SCS Software, etnetera group, Maron CZ.