Jste zde

Biatlonový víkend

Běžky milujeme a ani obleva nás nezastaví. První lednový víkend je toho přesným příkladem. Velká skupina 10 běžkařů ve žlutých rozlišovacích vestičkách se proháněla na biatlonovém stadióně v Harrachově a v Jizerských horách.

Za brzké sobotní vstávání a přejezd z Prahy do Harracova jsme byli odměněni vynikajícími podmínkami na trénink biatlonu. Díky panu Kožíškovi byli připraveny stopy i střelnice a tak jsme nemohli na nic vymlouvat. Ti nejaktivnější najezdili až 20 km a nasříleli velké množství střeleckých položek. Později odpoledne nám Vendy věnovala hodinu svého času, zaměřenou na strečing a protahovací cvičení. 

V neděli jsme se přesunuli na Jizerku a po pečlivé přípravě lyží (stříbrný nebo černý Swix) vyrazili. Někteří zvládli až na 30 km a jeden z nás skončil ve strouze vedle stopy. Stačila malá boule ve stopě, ztráta rovnováhy a Ondra ležel na zádech ve vodě. Naštěstí bez újmy. Po rychlém vyproštění dojel se svým trasérem do tepla na Smědavu kam mu další člen výpravy, Zbyněk, přivezl z Jizerky suché oblečení a vyrazili jsme směr cíl.

Tento projekt podpořili SCS Software, Nadace Leontinka. Děkujeme trasérům Vendy, Ivaně, Zbyňkovi, Honzovi!