Jste zde

Engadin Skimaraton 2015 - ukončení sezóny

Vlasta trénuje na závod.
Celý tým před startem.

Letošní zimní sezónu ukončili členové spolku účastí na známém Engadin Skimaratonu ve Švýcarsku ve dnech 7.- 8. března 2015. Tato známá akce se konala letos již po 47. a zúčastnilo se jí bezmála 14 000 běžkařů z celého světa.Tým Jeden na jednoho čítal 4 zrakově postižené a 4 traséry. Za nádherného slunečného počasí jsme nejdřív v sobotu potrénovali, seznámili se s posledními kilometry závodu a následně, v neděli 8.3.2015, jsme se ze startovního města Majoly vydali na tratě 42 a 21 kilometrů. Závod se běžel v malebném alpském údolí v blízkosti známého zimního střediska St. Moritz. Nejrychlejším z naší skupiny v cíli 42 kilometrového závodu byl Marek Moflar (B2) s trasérem Ondrou Paschem za 3:36 hod.(ve své věkové kategorii byl klasifikován na 11.místě), druhý byl Luboš Vachutka (B2) s Honzou Markem za 3:45 hod (v kategorii do 20 let byl 3.) a třetím byl Marek Šimíček (B1) s trasérem Maximem Čamborem v čase 4:13 hod (15. místo ve své věkové kategorii). Vlasta Macháček (B1) s Petrem Müllerem běželi půlmaraton v čase 3:05 hod.Účast na tomto závodě byla pro nás vyvrcholením letošní zimní sezóny. Tento projekt byl realizován díky pomoci Nadačního fondu Českého rozhlasu ze sbírky Světluška a z grantu Nadace Leontinka. Děkujeme.