Jste zde

Mezinárodní mistrovství Německa

Tři dlouhé roky jsme se snažili zrealizovat účast českých ZP lyžařů na otevřeném šampionátu Německa v para disciplinách. Jednou to byl nedostatek sněhu, o rok později termínový konflikt s jinou akcí ale letos se vše povedlo. Skupina 4 zrakově postižených sportovců z ČR odjela za zkušeností na mezinárodní scéně.

Účasti předcházela dlouhá několikadenní komunikace s organizátory. Bylo nezbytné registrovat všechny aktéry u IPC, vyřídit lience pro závodníky. Zde musíme poděkovat panu Ondřeji Kopřivovi z ČSZPS, bez kterého nesmírně vstřícného přístupu bychom nikam nejeli.

První závod  na 10km klasicky, museli organizátoři kvůli nepříznivým povětrnostným podmínká upravit. A tak se nakonec jelo 7,5km volně. Těžný mokrý sníh, náročná trať pořádně prověřili naše síly. Mezi startujícími byli členové nemecké parareprezentace, se zkušenostmi ze světových šampionátů, či paralympiády.

Nejrychlejším čechem na 7,5km byl Václav Svoboda za 31:49.

V neděli 27.1. se jel sprint parabiatlon (3 x 2,5km). Podmínky úplně jiné. Zmrzlý, rychlý sníh, trať plná zatáček, táhlých stouání a náročných sjezdů dala zabrat. A k tomu ta střebla... Zde ke srovnání výkonnosti ZP nedošlo. Žádný z domácích závodníků se tohoto závodu nezúčastnil.

Nejlepším čechem byl Jan Bošek v čase 33:35, se střeleckým výsledkem 4+0.

Zajímavostí bylo, že kategorie závodníků byly rozděleny pouze na sedící a stojící plus muži a ženy. Kompletní výsledky jsou zde: https://www.wsv-isny.de/dateiverwaltung/8522/file_2534_Ergebnislisten.pdf

Naše účast byla ovlivněna absencí jednoho traséra, kterou jsme v jednou případě řešili z místních zdrojů. V druhé případě bohužel neúčastí v závodě. Co určitě výsledky nijak neovlivnilo bylo stravování. Děkujeme Soně za vynikající jídlo! Děkujeme i Nadaci Leontinka za finanční podporu!